“İŞ DÜNYASIYLA BÜYÜK VE GÜÇLÜ TÜRKİYE HEDEFİNE DOĞRU YÜRÜYECEĞİZ” “İŞ DÜNYASIYLA BÜYÜK VE GÜÇLÜ TÜRKİYE HEDEFİNE DOĞRU YÜRÜYECEĞİZ” için yorumlar kapalı 6960

TOBB Hizmet Şeref Belgesi Takdim Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yeni dönemde kararları daha hızlı şekilde alabileceğimiz ve daha etkin şekilde uygulayabileceğimiz araçlara sahip olacağız. Aldığımız ve alacağımız tedbirlerle, piyasalara kasıtlı olarak pompalanan karamsarlık havasını, seçime kalmadan dağıtacak ve yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Hizmet Şeref Belgesi Takdim Töreni’ne katıldı. TOBB Konferans Salonunda düzenlenen törende Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptı.

“İŞ DÜNYASININ VERECEĞİ GÜÇLÜ MESAJ, EKONOMİ İLE İLGİLİ OLUMSUZ ALGILARA EN GÜZEL CEVAP”

TOBB’un 14-15 Mayıs tarihlerinde yapılacak 74’üncü Genel Kurulu’nun, iş dünyasına ve Türkiye’ye hayırlı olması temennisinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOBB çatısı altında 10’uncu, 20’nci ve 30’uncu yılları dolayısıyla hizmet şeref belgesi alacak birlik üyelerini tebrik etti.

İş dünyasının vereceği güçlü mesajların, Türkiye ekonomisi ile olumsuz algılar oluşturmaya çalışanlara en güzel cevap olacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizi ne kur spekülatörleri, ne faiz lobisi, ne derecelendirme kuruluşu maskesinin altında gizlenen Türkiye düşmanları ilgilendirmez, bunlar bizi bağlamaz. Bizim bakacağımız tek yer, işte burasıdır, buradaki kardeşlerimizin yüreğidir, umududur, beklentisidir” diye konuştu.

“HEP BİRLİKTE TÜRKİYE’Yİ BÜYÜTTÜK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, “Bugüne kadar ekonomide attığımız her adımı sizlerle istişare ederek attık. Her platformda sizlerin görüşlerini, taleplerini dinledik, ortak aklın gereği neyse onu yapmaya gayret ettik. Reformlarımızın çoğunun altında ortak imzamız var. Ülkemize karşı, son yıllarda giderek artan tüm saldırıları da yine sizlerle birlikte göğüsledik. Çoğunluğu yurt dışı kaynaklı manipülasyonlarla Türkiye’yi hedeflerinden uzaklaştırmaya çalışanların önünü bugüne kadar hep birlikte kestik. Onlar bizi küçültmeye çalıştı, biz hep birlikte Türkiye’yi büyüttük” ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: “Yeri geldi, kefen paramızı dahi sermayemize eklemek zorunda kaldık, ama namerde fırsat vermedik. Yeri geldi, kan kustuk, ama ‘kızılcık şerbeti içtik’ deyip, yolumuza devam ettik. Yeri geldi, hiç beklemediğimiz yerlerden hiç beklemediğimiz darbeler yedik; ama asla yılmadık, yıkılmadık, umutsuzluğa kapılmadık.”

“İŞ DÜNYASIYLA BÜYÜK VE GÜÇLÜ TÜRKİYE HEDEFİNE DOĞRU YÜRÜYECEĞİZ”

Bundan sonra da yine iş dünyası ile birlikte büyük ve güçlü Türkiye hedefine doğru yürümeyi sürdüreceklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geçmişte ticaret yapmış, işletme kurmuş, almış-satmış, kazanmış-kaybetmiş birisi, yani sizlerden birisi olarak, buradaki hissiyatı en iyi anlayabilecek kişilerden biri olduğumu düşünüyorum. Dolayısıyla, burayı aynı zamanda kendi çatım, kendi kuruluşum, kendi evim olarak görüyorum” ifadelerini kullandı.

TOBB’da, farklı fikirlerden, farklı meşreplerden, farklı kökenlerden, farklı inançlardan üyelerin olduğunu; ancak bu farklılıkların zaaf değil, bir güç olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Aynı evde yaşayanlar nasıl kardeşse, sizlerin her birini de kardeşim olarak kabul ediyorum. Kardeşin kardeşe bakışı neyse, bizim sizlere bakışımız da aynıdır” diye konuştu.

“KÜRESEL EKONOMİDEKİ DALGALANMALARI FELAKET HABERCİSİ GİBİ TAKDİM EDENLER VAR”

“Ekonomi nazik bir alan” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz, söylentilere, dedikodulara, yalanlara, çarpıtmalara çok açık olan ekonomiye ne derece titizlikle yaklaşıyorsak, birileri de inatla ve ısrarla o derece hoyrat şekilde üzerine çullanıyor. Son günlerde, yine böyle bir hoyratlıkla karşı karşıyayız. Tamamen küresel ekonomide yaşanan dalgalanmaların yansıması olan gelişmeleri, sanki felaket habercisi gibi takdim eden bazı çevreler sizleri ve milletimizi huzursuz etmek için var güçleriyle çalışıyor. Türkiye, gelişmekte olan ülkeler arasında ön sıralarda yer alıyor” şeklinde konuştu.

Batılı bazı kredi derecelendirme kuruluşlarının, Türkiye ekonomisi ile ilgili değerlendirmelerine ve not düşürmelerine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kuruluşların ekonomisi batmış ve memurunun maaşını ödeyemeyen Yunanistan’ın notunu dört derece yükseltirken, Türkiye’nin görünümünü durağan olarak belirlediğini hatırlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz zaten çekildik oradan, o kredi derecelendirme kuruluşunun da şu anda mensubu değiliz. Dolayısıyla bizimle ilgili herhangi bir not verme yetkin yok. Sen hangi öğrencilerin hocasıysan, onların derslerini, notunu ver, bize veremezsin” değerlendirmesinde bulundu.

“2018 YILININ İLK ÇEYREĞİNDEKİ BÜYÜME, GELECEĞİMİZ İÇİN ÜMİT VE GÜVEN VERİYOR”

2018 yılının ilk çeyreğindeki büyümenin, geçen yılki büyüme oranında olacağını tahmin ettiklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Petrol fiyatlarının 40 dolarlar düzeyinden 80 dolara doğru gittiği, küresel finans akışında ciddi bir daralmanın yaşandığı bir dönemde elde ettiğimiz bu sonuçlar, geleceğimiz için hepimize ümit ve güven veriyor” diye konuştu.

2008 küresel finans krizi sırasında Türkiye için felaket senaryoları yazanlara karşı, “Bu kriz Türkiye’yi teğet geçecek” dediğini ve öyle de olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi, seçimi dillerine dolamışlar, onun üzerinden piyasaları tedirgin etmeye çalışıyorlar. Bu seçimde ne mi olacak? Bundan önceki 12 seçim ve halk oylamasında ne olduysa o olacak. Milletimiz sandığa gidecek, özgür iradesiyle tercihini yapacak, ortaya çıkacak sonuca da herkes rıza gösterecek. Demokrasinin güzelliği işte budur” sözlerine yer verdi.

“BUGÜNE KADAR MİLLETİMİZİN İRADESİNE HEP İNANDIK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz, bugüne kadar milletimizin iradesine hep inandık, güvendik, teslim olduk. Milletimizin 24 Haziran’da tercihini yine istikrardan, güvenden, huzurdan, büyümeden yana kullanacağından en küçük bir şüphemiz yok. Hesaplarınızı seçimin yapılacağı pazara göre değil, 2023 hedeflerimize göre yapın ve yolunuza devam edin” diye konuştu.

Konuşmasının devamında, “Türkiye’yi, sadece mevcut kaynaklarımızla istediğimiz düzeyde büyütemeyeceğimizin farkındayız” ifadelerine yer veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunun için uluslararası yatırımcıları ülkemize çekmeye, ülkemizdeki yatırımcıları da yeni yatırımlara teşvik etmeye ihtiyacımız var. Sürekli istikrar ve güven ortamına vurgu yapmamızın sebebi, yatırımcılara ülkemizin cazibesini göstermek içindir. Elimizdeki imkânları, yatırım için yer arayan sermayeyi ülkemize yönlendirmek için kullanmak mecburiyetindeyiz” açıklamasında bulundu.

“YENİ YÖNETİM SİSTEMİYLE, KARARLARI DAHA ETKİN UYGULAYACAĞIMIZ ARAÇLARA SAHİP OLACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Dünyanın en büyük on ekonomisi arasına girmek için, kısa sürede iki kat daha büyümeye ihtiyacımız var. Bunu sizlerle birlikte başaracağımıza inanıyoruz. 24 Haziran seçimlerinin ardından yürürlüğe girecek yeni yönetim sistemimiz, bu bakımdan çok önemlidir. Yeni dönemde kararları daha hızlı şekilde alabileceğimiz ve daha etkin şekilde uygulayabileceğimiz araçlara sahip olacağız. Aldığımız ve alacağımız tedbirlerle, piyasalara kasıtlı olarak pompalanan karamsarlık havasını, seçime kalmadan dağıtacak ve yolumuza devam edeceğiz.”

Tüm bunların yanı sıra ortadaki gerçeği de görmezden gelmediklerini, piyasalarda tedirginliği teşhis edip, tedbirini almanın kendi görevleri olduğunu sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirdikleri ekonomi zirvesi yaptıklarını hatırlattı.

“FAİZİ AŞAĞI ÇEKMEK ZORUNDAYIZ”

24 Haziran’da milletin görevi yeniden kendilerine vermesi halinde faize karşı verdikleri mücadeleden zaferle çıkacaklarının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, faizin enflasyonun sebebi olduğunu, enflasyonun neden değil, netice olduğunu, dolayısıyla faizi aşağıya çekmeleri gerektiğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gerçekleştirdikleri söz konusu ekonomi toplantısında aldıkları uzun ve orta vadeli tedbirleri hayata geçirmeye karar verdiklerini hatırlattı ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz bütün bu tedbirleri hayata geçirirken, para ve maliye politikalarımızdaki temel çizgimizden de asla taviz vermiyoruz. Gidere yol açan tüm adımları yeni gelir kalemleriyle dengeleyerek bütçe disiplinine bağlılığımızı sürdürüyoruz. Bütçe disiplininden hiçbir zaman taviz vermedik, yine taviz vermeyeceğiz. Açık piyasa ekonomisi Türkiye’nin vazgeçilmezidir. Her ne yapılıyorsa piyasa ekonomisi kuralları çerçevesinde yapılıyor ve bu şekilde de devam edecektir.”

“SERMAYEYİ ÜLKEMİZE ÇEKMEK İÇİN ELİMİZDEKİ İMKÂNLARI KULLANMALIYIZ”

Türkiye’nin, sadece mevcut kaynaklarla istenen ölçüde büyüyemeyeceğini, bu yüzden uluslararası yatırımcıları Türkiye’ye çekmeye, yerli yatırımcıları teşvik etmeye ihtiyaçlarının olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, paranın kendini güvende hissettiği yere yöneldiğine işaret ederek, “Elimizdeki imkânları yatırım için yer arayan sermayeyi ülkemize yönlendirmek için kullanmak mecburiyetindeyiz” şeklinde konuştu.

TOBB ile birlikte aldıkları ve uyguladıkları hiçbir karardan pişmanlık duymadıklarını, sektörlerin sorunlarını birlikte tespit edip çözüm yolları geliştirdiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında TOBB ile birlikte aldıkları ve uyguladıkları kararlardan örnekler verdi ve ardından, “Gördüğünüz gibi biz size, siz bize güvenerek attığımız hiçbir adımdan pişman olmadık. Gelin bu dayanışmamızı, bu birlikteliğimizi daha da sıkılaştıralım” diye ekledi.

Previous ArticleNext Article

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “100.Yılında İstiklal Marşı Sergisi”nin açılışını yaptı Cumhurbaşkanı Erdoğan, “100.Yılında İstiklal Marşı Sergisi”nin açılışını yaptı için yorumlar kapalı 88053

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi Şeref Holü’nde düzenlenen “100.Yılında İstiklal Marşı Sergisi”nin açılış programına katılarak, davetlilere hitap etti.

“Burdur Mebusu, Millî Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u bir kez daha rahmetle, minnetle, özlemle yâd ediyorum” diyerek konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sergiyi hazırlayarak merhum Ersoy’un hatırasına sahip çıktıkları için TBMM Başkanlığı ve Çanakkale Valiliği’ne teşekkür etti.

İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy’un son bir asırdır bu topraklarda yetişen büyük şahsiyetlerin başında geldiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “İstiklal mücadelemizin ve ilim-irfan geleneğimizin sembollerinden olan Mehmet Akif, ebedileşen eserleri, mücadeleci kişiliği, derin ilmi ve örnek ahlakı ile aziz milletimizin gönlünde müstesna bir yer edinmiştir. Milletimize ‘İstiklal Marşı’ gibi bir bağımsızlık beyannamesi kazandırmanın yanında Akif; yaşantısıyla, duruşuyla, vakarıyla’ ‘Safahat’ gibi hâlâ aşılamamış eseriyle gerçek bir İslam münevveridir. Mehmet Akif, Türkçe’yi harikulade kullanan, en derin düşünceleri en veciz ifadelerle buluşturan özel bir şairdir. Edebiyatımızda Mehmet Akif kadar hayatı şiire, şiiri de hayata, tıpkı bir nakkaş inceliğinde işleyen başka bir şaire rastlayamazsınız. Merhum Akif, inandığı gibi yaşayan, yaşadığı gibi yazan, gerektiğinde de bunların bedelini ödemekten çekinmeyen bir doğruluk timsalidir”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhum Ersoy’un Birinci Cihan Harbi’nde Teşkilatı Mahsusa görevlisi olarak Berlin’den Balkanlara, Şam’dan Lübnan’a coğrafyamızın dört bir yanında İttihad-ı İslam’ın sancaktarlığını yaparak, aynı zamanda bir direniş önderi olduğunu anlattı.

“İSTİKLAL MARŞI, AİDİYETİMİZİN, İSTİKLAL VE İSTİKBAL ANLAYIŞIMIZIN REMZİDİR”

Mehmet Akif Ersoy’un, Balıkesir Zağanos Paşa Camii ve Ankara Taceddin Dergâhı’ndan millete seslenerek ümitsizliğe karşı azmin, karamsarlığa karşı dirayetin, teslimiyete karşı hürriyetin sembolü olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhum Ersoy’un Kastamonu Nasrullah Camii’ndeki vaazından “Aramıza sokulan fitneleri, fesatları, fırkacılıkları, daha bin türlü ayrılık-gayrılık sebeplerini ebediyen çiğneyerek el ele, baş başa vereceğiz. Hep birlikte çalışacağız. Müslümanlar vahdete, birliğe, cemaate sarılmadıkça ahiretlerini olduğu gibi dünyalarını kurtaramazlar” sözlerini hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhum Ersoy’un pek çok vaazıyla millî mücadelenin manevi ve fikri cephesini inşa ettiğini kaydederek, “Milletimizin karakterini ve ruh dünyasını, hürriyet ve özgürlük tutkusunu, millî ve manevi değerlerini en güzel şekilde ifade ettiği İstiklal Marşı ile o karanlık günlerde insanımıza moral, cesaret ve umut aşılamıştır. 12 Mart’ta kabul edilişinin 100’üncü yıl dönümünü idrak edeceğimiz İstiklal Marşı, bizim aidiyetimizin, istiklal ve istikbal anlayışımızın remzidir” dedi.

Mehmet Akif Ersoy’un, müşfik kalplerin olduğu kadar, zulme boyun eğmeyenlerin, haksızlık karşısında susmayanların da şairi olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Mehmet Akif, bizim olduğu kadar ‘medeniyet denilen tek dişi kalmış canavarın’ pençesinde inleyen tüm mazlumların da şairidir. Tüm bu vasıflarından ötürü Mehmet Akif, milletimizin her ferdinin sahip çıktığı, bağrına bastığı, baş tacı ettiği ortak bir değerimizdir. İnşallah yazdıkları ve mücadelesiyle de bu milletin gönlünde ebediyete kadar millî bir kahraman olarak kalmaya devam edecektir” diye konuştu.

“İSTİKLAL MARŞIMIZI, 84 MİLYONU BULUŞTURAN BİR MİLLÎ MUTABAKAT METNİ OLARAK GÖRÜYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhum Ersoy’un eserleri, fikirleriyle arkasında bir hazine bıraktığını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü: “O, bu millete eşsiz bir İstiklal Marşı armağan etmiş, bu Marş da tam 100 yıldır yeryüzünün farklı milletlerine kurtuluş yolunda bir rehber olmuştur. İstiklal Marşımız, her okuyanın, sözlerini her anlayanın yüreğinde aynı hissiyatı, aynı coşkuyu doğuran bir hürriyet meşalesidir. İstiklal Marşımızı, sadece bağımsızlığımızın bir timsali olarak değil, 84 milyonu buluşturan bir millî mutabakat metni olarak da görüyoruz. Bu ülkede siyasi fikirlerimiz, görüşlerimiz, mezheplerimiz, meşreplerimiz farklı olabilir. Ama 84 milyonun tamamı için İstiklal Marşı ortak bir buluşma noktasıdır.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 100’üncü yıl dönümü olan 2021 senesinin, Meclis’teki beş siyasi partinin ortak teklifiyle “İstiklal Marşı Yılı” ilan edildiğini anımsatarak, “Siyasi yelpazenin farklı kanatlarındaki tüm partiler, görüş ayrılıklarını bir tarafa bırakıp, bu teklife destek verdi. Bir asır önce Anadolu adeta bir yangın yeriyken sağlanan millî mutabakat, İstiklal Marşımız etrafında Yüce Meclisimizin çatısı altında bir kez daha tesis edildi. Güncel siyasetin tüm gerginliklerine rağmen, İstiklal Marşımız özelinde kurduğumuz bu dayanışmayı önemli görüyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Çok küçük bir kesimde olsa bazı çevrelerin İstiklal Marşı’nı gururla söylemekten rahatsızlık duyduğunu da bildiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletten aldığı vekâleti bölücü terör örgütünün Kandil’deki baronlarına peşkeş çekenler, bu rahatsızlıklarını açıkça ifşa etmekten de çekinmiyor. İstiklal Marşı’na kekre bakan bir zihniyetin, aynı zamanda bu milletin istiklal ve istikbaliyle de sıkıntısı olduğu açıktır. Ancak, biz onlara rağmen bağımsızlığımızın üzerine titremeye devam ediyoruz” dedi.

“İSTİKLAL MARŞIMIZIN BİZE VAZETTİĞİ DEĞERLERE NE KADAR SIKI SARILIRSAK, GELECEĞİMİZE DE O DERECE GÜVENLE BAKABİLİRİZ”

“Nasıl 100 yıl önce Sevr’i yırtıp atmışsak; bugün de FETÖ, DEAŞ, PKK gibi taşeronlar aracılığıyla ülkemize dayatılmaya çalışılan modern Sevrleri yırtıp atıyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarında şunları kaydetti: “Terör paçavralarına selam duranlara inat, bağımsızlığımızın timsali ay yıldızlı al bayrağımıza canımız pahasına sahip çıkacağız. Millî mutabakat metnimiz olan İstiklal Marşımızı daha gür bir edayla, çok daha büyük bir coşkuyla söylemeyi sürdüreceğiz.84 milyonun tamamını ‘Türkiye ortak paydasında’ buluşturarak, yarınlarımızı hep birlikte inşa edeceğiz. İstiklal Marşımızın bize vazettiği değerlere ne kadar sıkı sarılırsak, geleceğimize de o derece güvenle bakabileceğimize inanıyorum. İçinde bulunduğumuz 2021 yılını, millet olarak ebedi ve ezeli kardeşliğimizi güçlendirdiğimiz bir fırsata dönüştürmemiz büyük önem arz ediyor. Hiç şüphesiz bunun yolu da öncelikle ‘korkma’ diye başlayan o muhteşem dizeleri kaleme alan şairin hayatını öğrenmekten ve öğretmekten geçiyor İstikbalimizin teminatı olan gençlerimiz başta olmak üzere, toplumumuzun tüm kesimlerinin Mehmet Akif’i tanımalarını, onun hayatını, mücadelesini, uğruna sürgünleri göze aldığı prensiplerini çok iyi kavramalarını arzu ediyoruz. İnşallah 2021 senesini vesile kılarak, hep birlikte bunu başaracağız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışı yapılan sergiyi, milletvekili sıfatı da olan Mehmet Akif Ersoy’u hakkıyla anma, ona olan şükran borcunu bir nebze olsun ödeme yolunda atılmış kıymetli bir adım olarak gördüğünü söyledi.

Vatandaşları, özellikle de gençleri sergiyi görmeye davet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Büyük dava adamı, şair, mütefekkir, münevver Mehmet Akif Ersoy’u bir kez daha hürmetle yâd ediyorum” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini “Tıpkı Mehmet Akif gibi ‘Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın’ diye dua ediyorum. Bu gece idrak edeceğimiz Miraç Gecenizi tebrik ediyor, Rabbim’den bu mübarek geceyi milletimizle birlikte tüm insanlığın selametine vesile kılmasını niyaz ediyorum” diyerek tamamladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından açılışın ardından “100.Yılında İstiklal Marşı Sergisi”nin açılış kurdelesini keserek, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile birlikte sergiyi gezdi.

Türkiye Kahraman Şehitlerini Uğurluyor Türkiye Kahraman Şehitlerini Uğurluyor için yorumlar kapalı 88052

Bitlis’teki helikopter kazasında şehit olan 11 Kahraman askerlerimiz için Ankara’da devlet töreni düzenlenecek. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katılacak.

Bitlis’te meydana gelen helikopter kazasında şehit olan 11 Kahraman askerimize veda… Türkiye şehitlerini uğurluyor. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın da katıldığı tören Elazığ’da gerçekleşti. Bitlis’te kaza yapan helikopterde kaybettiğimiz ve 11 şehidimiz için memleketlerine gönderilmeden önceki son görev yerine getiriliyor.
Bitlis’teki helikopter kazasında şehit olan 11 asker için ilk Elazığ Havalimanı’nda tören düzenlendi.

Törene, kahraman şehitlerin aileleri ve yakınları ile Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ve yetkililer katıldı. Saygı duruşu sonrası 11 şehidin öz geçmişleri okunarak, dua edildi.

Bitlis’te meydana gelen helikopter kazasında şehit olan Kahraman Mehmetçiklerimizin acısı yüreklerimizi dağladı. Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifa diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun

Send this to a friend